travicka.sk

Potrebujete nainštalovať umelý trávnik?
Obráťte sa na nás. Disponujume vyškolenými pracovníkmi, ktorí majú bohaté skúsenosti s inštaláciami umelých trávnikov. Okrem iného dokážeme zabezpečiť aj terénnu úpravu povrchov. Kontaktovať nás možte na info@travicka.sk alebo použite náš kontaktný formulár.

Inštalácia svojpomocne

Ak ste sa rozhodli inštalovať umelú trávu svojpomocne, prezrite si prosím náš stručný návod. Ak potrebujete poradiť obráťte sa na nás na  info@travicka.sk alebo 0908 994 118

Náradie & Pomôcky

Pred inštaláciou Vám doporučujeme zabezpečiť si nasledujúce náradie a pomôcky

 • Nepriepustná geotextília (podklad pod trávnik)
 • Spojovacia páska
 • Lepidlo na spájanie spojov
 • Vrece piesku pre prípadné vyrovnanie nerovností
 • Orezávací nôž
 • Pozinkované klince, resp. skrutky

 

Ako nainštalovať Váš umelý trávnik

 1. Odstráňte existujúcu trávu, uistite sa, že plocha na ktorej budete vykonávať práce je bez elektrických káblov a vodovodných potrubí.
 2. Uistite sa, že plocha na ktorú budete aplikovať umelú trávu je rovná, a nenachádzajú sa nanej žiadne predmety, ako kamene, korene stromov a pod.
 3. Aby sa zabránilo rastu buriny, odporúčame použiť geotextíliu na miesta, kde sa bude inštalovať umelá tráva. Geotextíliu si môžte kúpiť priamo na našej stránke  travicka.sk.
 4. Ako posledná vrstva pod umelým trávnikom sa doporučuje 20 -30 mm drveného kameniva, velikosti zrna cca 0,5 – 2mm /pokiaľ to umožňuje miesto pokládky/. Taktiež je možné urobiť pokládku na tvrdé, rovné podložie (betón, dlažba, apod.).
 5. Pri inštalácii na vonkajšie plochy sa doporučuje pre dobré drenážne vlastnosti povrchu aplikovať do podkladných vrstiev zmes štrku rôznych frakcií. Pokiaľ sa niekde vyskytuje vysoká vlhkosť,či vysoká hladina spodnej vody, môžu sa aplikovať tzv. drenážne trúbky, ktoré v prípade veľkého dažďa odvedú prebytočnú vodu z povrchu.
 6. Nedoporučuje sa prevádzať montáž pri teplotách nižších ako+10°C a za dažďa
 7. Rozrolujte umelú trávu po celej ploche. Na miesta, ktoré potrebujete upraviť používajte ostrý nôž na orezávanie.

       

 1. Pásy umelého trávnika pokladajte vždy rovnakým smerom.
 2. Pri spojovaní pokladajte pásy tesne vedľa seba, ohrňte okraje dohora a do miesta spoja položte polyestérovú podkladovú pásku šírky 300 mm, na ktorú rovnomerne rozotriete špeciálne lepidlo v šírke cca 200 mm, okraje zatlačíte do vrstvy lepidla.
 3. Pre lepšiu stabilitu odporúčame zaistiť okraje trávniku skobami ( poprípade urobiť zásyp suchým kremičitým pieskom ( zrnitosť 0,3-0,9mm)
 4. Trávnik pripevnite pozinkovanými klincami resp. skrutkami.
 5. Trávnik nakoniec ešte prečešte kefou, k dokonalému vzhľadu.
 6. Každý systém umelého trávnika vyžaduje údržbu, je však menej náročný než prírodný trávnik. Čistenie sa prevádza bežnou domácou čistiacou technikou (vysávač, a pod.),alebo prúdom vody. Umelý trávnik je odolný voči klimatickým podmienkam v rámci strednej Európy. Nedoporučuje sa po povrchu umelej trávy šmýkať ťažké predmety a trvale stavať bez podložiek. Toto sú minimálne požiadavky v povinných pokynoch starostlivosti a údržby. Predstavujú, ale len základnú časť údržby a musíte ich prevádzať tak, aby nedošlo k poškodeniu povrchu.
Nájdete nás aj na:
PROFI KVALITA | Záruka až do 10 rokov