TENISOVÉ KURTY

Vďaka umelému povrchu s inovatívnymi vlastnosťami tlmenia nárazov gumového tlmenia EPDM. Je tento povrch, ktorý dynamicky reaguje na nárazy tela a znižuje únavu nôh, členkov a chodidiel ideálnou voľbou na tenisové kurty.

Systém podpovrchovej úpravy je vyrobený z gumových granúl SBR a EPDM, stlačených plastových častíc a špeciálnych minerálnych vlákien spojených špeciálnymi polymérmi na báze vody.

Tento typ kurtu má šesť elastických medzivrstiev s gumovým granulátom, ktoré dodávajú povrchu pružnosť a tým umožňujú hráčom komfortný pohyb na kurte, a  súčasne chránia ich kĺby a pohybové ústrojenstvo.

Inštaluje sa na nepriepustný betónový alebo asfaltový podklad a jeho veľkou prednosťou je možnosť využitia v exteriéri aj v interiéri.

Vo väčších tenisových areáloch je možné trénovať na rovnakom povrchu celoročne a za každého počasia. Je nenáročný na údržbu a spodné vrstvy majú prakticky neobmedzenú životnosť.

Povrchová nášľapná vrstva – samotný tenisový povrch sa revitalizuje jednoduchou aplikáciou dvoch nových náterov podľa opotrebenia pôvodného povrchu, spravidla raz za 8-10 rokov. Vtedy je možné zmeniť aj farebnosť kurtu.