UMELÁ TRÁVA  je na údržbu nenáročná, ale nie úplne bezúdržbová.

V prípade, že sa tráva zapráši je možné ju vystriekať vodou alebo jednoducho počkať na dážď, ktorý prach a malé častice spláchne. To platí aj pre moč domácich zvierat.

Dôležité je pravidelné odstraňovanie organických nečistôt. Najmä sa jedná o napadané listy a pevné exkrementy zvierat. Trávnik sa čistí zametaním stredne ostrou metlou, kefou alebo vysávačom. Pri použití vysávača odporúčame vysávač, ktorý môže vysávať aj tekutiny.

V prípade, že trávnik používa aj pes, mačky alebo iné domáce zvieratá, je potrebné častejšie odstraňovanie nečistôt. V tomto prípade používajte teplú vodu a môžete do nej pridať aj bežné neagresívne čistiace prostriedky.

Organické nečistoty treba odstraňovať pravidelne, inak zapadajú do vnútra trávy a tam vytvoria vrstvu, v ktorej sa darí machu a burine. V prípade, že sa v tráve už rozmnožili, je potrebné použiť herbicíd s následným odstránením odumretej organickej hmoty.

V prípade znečistenia trávnika olejom alebo inou mastnotou použite na vyčistenie bežný neagresívny odmasťovací prostriedok bez obsahu bielidiel, kyselín a žieravín. Po jeho aplikácii trávnik polejte teplou vodou v dostatočnom množstve.

V prípade uľahnutia povrchu trávnika je vhodné vlákna trávnika vyčesať kefou alebo metlou. Najmä v letných mesiacoch, keď používate trávnik viac, je potrebné to robiť častejšie.

V prípade poškodenia časti trávnika je možné poškodenú časť vyrezať a nahradiť nový trávnikom.Raz do roka je potrebné dať trávnik hĺbkovo vyčistiť priemyselným vysávačom, v prípade potreby aj za použitia deodoračných a antibakteriálnych prostriedkov. Tieto služby si objednajte u dodávateľa trávnika.

img_divider

ČO URČITE NEROBTE NA TRÁVNIKU: 

1. Nepoužívajte otvorený oheň. Umelý trávnik nie je horľavý ale pri priamom styku s ohňom sa jeho vlákna znehodnotia
2. Nepoužívajte na trávniku žiadne lepidlá, žuvačky, farby.
3. Nepoužívajte žiadne ostré predmety, aby neprišlo k pretrhnutiu trávnika. To platí aj pre kovový záhradný nábytok.
4. Ostré predmety nepoužívajte ani na odstraňovanie snehu a ľadu.